top of page

À Chiena odświeżająca tradycjaJednym z najbardziej charakterystycznych wydarzeń w południowych Włoszech jest z pewnością di Campagna w prowincji Salerno. Jest powtarzany co roku w sierpniu, podczas festiwalu, który tradycyjnie zalewa ulice miasta.


Legenda głosi, że „À Chiena” narodziła się jako system oczyszczania ulic miasta, którego głównym celem było usuwanie nawozu pozostawionego przez zwierzęta pociągowe, które przeszły tu latem, w okresie, w którym opady deszczu są rzadkie. Rozporządzenie miejskie z 1889 r., które nakazywało stworzenie sztucznego kanału, aby przesunąć część rzeki Tenzy i umożliwić kontrolowane zalanie historycznego centrum.


Dzisiaj wydarzenie oczywiście straciło swoją historyczną funkcję i stało się po prostu imprezą, która przyciąga wielu turystów. Sztuczny tor umożliwia przepływ wody przez miasto, gdzie ciekawscy turyści z całego kraju zjeżdżają się na wydarzenie o wielkim uroku.


Turyści oraz tubylcy ożywiają ulice historycznego centrum uczestnicząc w wodnych zabawach m.in. takich jak „bitwa o wiadro”, która odświeża ciało i ducha tysięcy uczestników wydarzenia.


Momentem, którego nie można przegapić na tej jedynej w swoim rodzaju imprezie, jest z pewnością „Midnight's À Chiena”. Dokładnie o północy 16 sierpnia centrum miasta zostaje po raz ostatni zalane, tworząc piękną scenę nocną, której towarzyszą dźwięki i piosenki popularnej muzyki „Chiena Folk”.


Jest to noc szalonych zabaw i tańców w wodzie, na zakończenie tego szalonego, zabawnego i orzeźwiającego wydarzenia.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page