top of page

Włoskie propozycje filmowo-świąteczne 🍿 🎄Ciao! Czujesz już świąteczny klimat? 🎄 Jeśli nie, to dziś mam dla Ciebie propozycję, połącz przyjemne z pożytecznym i obejrzyj świąteczny film po włosku! 🇮🇹


1️⃣ Jeśli masz konto na platformie Disney+, to proponuje obejrzenie filmu Śnięty Mikołaj 🎅🏻 (a jak się wkręcisz, to może też 2 i 3 część? 😄), jest to co prawda amerykańska komedia familijna, ale na Disney+ można obejrzeć prawie wszystkie filmy i seriale po włosku (za co kocham tę platformę całym sercem! ❤️).

Wybierz w opcjach język włoski i zanurz się w świąteczno-włoskim klimacie 🌟
2️⃣ Jeśli masz konto na platformie Netflix, to możesz wybrać włoski serial świąteczny Nienawidzę Świąt. To komedia romantyczna o pielęgniarce singielce, która okłamała rodzinę, że ma chłopaka, więc wraz z początkiem grudnia rozpoczyna desperackie poszukiwania partnera na święta. 

Ten serial ma 6 odcinków, więc będzie oglądania na 6 wieczorów (albo na jeden, jeśli się wciągniesz 😄) 📺🍿

Jak oglądać filmy po włosku? 🇮🇹


Jeśli jesteś na poziomie A0-A2, to polecam objerzenie filmu w oryginale z polskimi napisami,

Jeśli jesteś na poziomie A2-B1 możesz spróbować obejrzeć go z napisami, ale włoskimi (zobaczymy ile zrozumiesz! :)

Dla poziomów od B1+-C1 najlepszą opcją będzie oglądanie filmów w oryginale bez napisów - nawet jeśli na początku będzie Ci to sprawiać trudności, to warto przełamać chęć "stopowania" co parę minut filmu/serialu.


🔍 Badania pokazują, że aby obejrzeć film lub przeczytać książkę w języku obcym, wystrczy rozumieć ok. 70% treści, pozostałe 30% bez problemu możemy wywnioskować z kontekstu, dlatego postaraj sie obejrzeć film bez zatrzymywania go ani razu, a jeśli naprawdę czegoś nie rozumiesz to ogranicz zatrzymywanie do np. maksymalnie 3 razy. A jeśli nie dasz rady, to może postawisz sobie to, jako cel na 2024? 🎯 Myślę, że to byłby fajny cel 😊Koniecznie zaglądaj tutaj w kolejnych dniach! Za niedługo wrócę do Ciebie z ciekawym słownictwem, które pojawia się w filmie oraz w serialu! 🍿🍿
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page