top of page

Odkryj świat języka włoskiego - Najlepsze materiały do zanurzenia na początku nauki!

Zaktualizowano: 21 maj 2023Witaj w fascynującym świecie języka włoskiego!


Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym pięknym i romantycznym językiem, doskonale rozumiem, że zanurzenie się w nim może być zarówno ekscytujące, jak i przytłaczające. Ale nie martw się, mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Istnieje wiele doskonałych materiałów, które pomogą Ci z łatwością zanurzyć się w języku włoskim i szybko poczuć się jak w domu. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze pomocniki, które wzbogacą Twoje doświadczenie nauki i przyspieszą Twój postęp. Przygotuj się na fascynującą podróż po włoskiej kulturze, muzyce, filmach i literaturze. Czas rozpocząć swoją przygodę z językiem włoskim!
Filmy i seriale

Nie jest ważne, jakie seriale oraz filmy oglądasz, najważniejsze w zanurzaniu się w języku jest oglądanie tego co lubisz po włosku! Oglądanie filmów i seriali w języku obcym to jedno z najbardziej fascynujących i skutecznych narzędzi do nauki języka.


Gdzie i jak oglądać włoskie filmy? Masz dostęp do szerokiego wyboru włoskich seriali na popularnych platformach streamingowych, takich jak Netflix i Disney Plus!


Tutaj znajdziesz dwa posty na Instagramie, w których pokazuję jak z tych platform korzystać, aby ustawić w nich język lektora lub tłumaczeń na włoski + jak wyszukiwać włoskich filmów na Netflixie.

Podcasty

Thomasa Rike — świetny podcast, w którym macie możliwość powtarzać nie tylko słowa, ale również całe zdania

Fasoft LTD - tutaj możecie powtarzać słówka tematyczne

Coffe break Italian — podcast prowadzony przez Marka i Francescę, ten podcast oferuje lekcje języka włoskiego w przyjemnej i przystępnej formie.

Italiano Automatico - podcast w którym Manuel pokazuje autentyczny włoski w codziennych rozmowach.
Czasopisma

Italia Mi piace! - to kwartalnik tworzony przez włosko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka włoskiego. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć do samodzielnej nauki. Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka włoskiego. Oprócz bieżących tematów Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń.Gazzetta ItaliaMagazyn polsko-włoski (jedyny taki w polsce). Na stronie można czytać artykuły w języku włoskim lub polskim, można również przeczytać ten sam artykuł w obu językach i przyjrzeć się tłumaczeniom. Można kupić wydanie cyfrowe lub papierowe.

Książki

Wydawnictwo Ze słownikiem, to książki, w których na marginesie każdej strony znajduje się podręczny słownik włosko-polski. Zawiera on tłumaczenia wszystkich nowych słów pojawiających się w tekście. Słowa wyjaśnione w słowniku podręcznym są dodatkowo wytłuszczone w tekście. (Na okładce w prawym dolnym rogu widnieje informacja o poziomie)

Te materiały to tylko wstęp do fascynującego świata języka włoskiego. Wybierz te, które najbardziej Cię zainteresują i zacznij zanurzać się w języku już dziś!Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz więcej rekomendacji, nie wahaj się skomentować ten artykuł — jestem tu, aby Ci pomóc w Twojej przygodzie z nauką języka włoskiego.Buon apprendimento!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page