top of page

Kurs konwersacyjny języka włoskiego


Dlaczego warto uczyć się włoskiego poprzez konwersacje?


Ponieważ przełamują barierę w mówieniu! Pamiętasz ile razy chciałeś coś powiedzieć, ale "zapomniałeś języka" lub po prostu speszyłeś się, mimo że na zajęciach masz świetne wyniki, testy piszesz bezbłędnie, a w aplikacji DuoLingo masz już zaliczony 370 dzień z rzędu!

A okazuje się, że przy zapytaniu się o godzinę blokujesz się i stresujesz. Możesz mieć świetne wyniki w "pisanym" języku tj. testy, ćwiczenia gramatyczne, ćwiczenia pisane, a ten problem i tak może Cię dopaść - jest to naturalne i absolutnie nie znaczy, że masz zacząć się martwić lub myśleć, że to z Tobą jest coś nie tak. Rozmawiając w języku ojczystym, lub w języku który znamy biegle jesteśmy w stanie wyrazić to co chcemy bez zastanawiania się nad wypowiadanym zdaniem, jednak gdy chodzi o nowy jezyk najczęściej najpierw analizujemy wszystkie możliwości odpowiedzi, dodatkowo przeszukujemy na szybko pamięć w poszukiwaniu odpowiedniego trybu/czasu/przyimka/rodzajnika itd. Dlatego naszym najlepszym przyjacielem oraz sprzymierzeńcem w wypracowaniu naturalności oraz swobody podczas rozmowy w języku włoskim będzie właśnie praktyka! Im częściej będziemy praktykować język, tym szybciej sobie ją wypracujemy.Kurs języka włoskiego konwersacyjnego


Dlaczego warto zapisać się na kurs? Przecież masz koleżankę włoszkę z którą spokojnie możesz sobie praktykować język! Przy praktykowaniu języka z naszymi znajomymi często wpadamy w płapkę, czyli zaczynamy rozmawiać o względnie małej ilości tematów tj. spędzanie czasu wolnego, opowiadanie o swoim dni w szkole lub pracy, o swoich relacjach i pupilach. Rzadko nasze rozmowy kierowane są na tematy związane np. z naszymi upodobaniami dot. życia (wieś czy miasto - pro i contro), tematy związane ze zdrowiem oraz opieką medyczną, naszych wrażeń odnośnie wpływu internetu oraz nowoczesnych urządzeń na nasze życie. Dlatego oprócz prowadzenia konwersacji z naszymi zanjomymi z Włoch lub innymi włoskojęzycznymi osobami, warto skorzystać także z pomocy doświadczonego lektora, który poprowadzi lekcje w sposób naturalny i najbardziej korzystny dla naszego rozwoju językowego.


Lekcje na kursie konwersacyjnym mogą mieć różne formy - mogą polegać na analizie oraz opisie odczuć wysłanego wcześniej przez lektora filmu lub artykułu. Mogą polegać na spontanicznych wypowiedziach na tematy wcześniej ustalone.Przykładowe tematy konwersacji w naszej szkole


Na konwersacjach w naszej szkole staramy sie poruszać tematy życiowe oraz ciekawe, które przydadzą nam się w życiu.
Przykładowy scenariusz lekcji konwersacyjnej w naszej szkole:

Mozliwość sciągnięcia pliku PDF - ściągnij.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page