top of page

Jak przygotować się przed kursem?Od czego zacząć? To pytanie często zadajecie sobie w momencie podjęcia decyzji o rozpoczęci nauki języka obcego.


Form nauki jeżyka obcego tak jak każdej innej umiejętności jest wiele — korepetycje, lekcje indywidualne z nauczycielem lub native speakerem, turnusy wyjazdowe, kursy grupowe i wiele innych. Tylko do Ciebie zależy, w czym czujesz się dobrze i co Tobie będzie odpowiadać. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że jesteś kursantem szkoły La Dolce Italia. Więc wybrałeś zajęcia grupowe w naszej szkole — gratulacje! Jedna z najważniejszych decyzji już za Tobą!

Teraz być może zastanawiasz się jak będą wyglądać zajęcia i jak się do pierwszej lekcji przygotować, poniżej znajdziesz listę przedmiotów, w które warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem kursu:

  1. Podręcznik - to jest najważniejszy punkt na naszej liście, ponieważ na nim bazuje cały kurs, aby uczestniczyć w pełni w zajęciach oraz wykorzystać w pełni możliwości konieczne jest zaopatrzenie się w niego. Nasza szkoła jest szkołą zdalną, więc w razie braku podręcznika nie będziesz miał możliwości przysiąść się do kolegi/koleżanki, to może spowodować brak możliwości śledzenia lekcji. Ale nie martw się — nie pracujemy tylko na podręczniku, w bibliotece masz do dyspozycji masę dodatkowych materiałów, natomiast stanowią one dopełnienie kursu, nigdy podstawę (TUTAJ tłumaczymy, dlaczego pracujemy na podręczniku, a nie na materiałach autorskich). Jeśli masz problem z wybraniem odpowiedniego podręcznika skontaktuj się z sekretariatem-chętnie pomożemy!

  2. Zeszyt - wiele kursantów pomija ten punkt, ponieważ uważa go za mało istotny. Nic bardziej mylengo - w zeszycie/skoroszycie możecie zapisywać sobie trudniejsze zagadnienia, struktury gramatyczne, wyjątki, tabelki czy też zwykłe ciekawostki zasłyszanie podczas zajęć. Z doświadczenia wiemy, że osoby, które nie posiadają zeszytu w trakcie zajęć, również zapisują sobie róże informacje, natomiast robią to na szybko znalezionej pod ręką kartce/brzegu podręcznika/telefonie-zapiski w przypadkowych miescach nie wpłyną pozytywnie na proces nauki, może być cieżko odnaleźć się w takim systemie, a to może nas demotywować w dalszej perspektywie.

  3. Otaczanie się językiem- warto jest znaleźć dwa/trzy kanały (nie więcej) związane z językiem, którego się uczymy na YouTube lub w mediach spoełecznościowych, z których korzystamy najczęściej. Otaczanie się językiem w naszym codziennym życiu może wzmagać naszą motywację.


Poniżej lista korzystnych małych nawyków do wdrożenia w życie: - poranne słuchanie Włoskiej/Hiszpańskiej muzyki do szczotkowania zębów — miły południowy akcent na rozpoczęcie dnia oraz doładowanie naszej motywacji do nauki języka (ah jaki piękny ten język — też chcę tak mówić!), - podczas przeglądania Instagrama/Facebooka warto zaglądać na kanały poświęcone tym językom, może dowiemy się jakiejś ciekawostki, być może pojawi się post tłumaczący akurat trapiący nas temat, - oglądanie Netflix/Disney+ z włoskim/hiszpańskim dubbingiem i polskimi napisami (np. raz w tygodniu) - będzie to bardzo fajne ćwiczenie słuchowe, a przy okazji słuchanie języka, który nas fascynuje, wpłynie pozytywnie na naszą motywację.


Więcej ciekawych porad oraz wskazówek znajdziecie w poniższym filmiku:
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page