top of page

Język włoski dla początkujących: Podstawowe zwroty i słownictwo, które warto znaćWłoski to piękny język, który otwiera drzwi do włoskiej kultury, podróży i przygód. Jeśli jesteś początkującym, warto zacząć od podstawowych zwrotów i słownictwa, które pomogą Ci porozumieć się w codziennych sytuacjach.


Oto kilka przydatnych wyrażeń, które warto poznać:


Powitania:

 • Ciao! - Cześć!

 • Buongiorno! - Dzień dobry!

 • Buonasera! - Dobry wieczór!

 • Buonanotte! - Dobranoc!

 • Salve! - Witaj!

Przedstawianie się:

 • Mi chiamo... - Nazywam się...

 • Sono... - Jestem...

 • Piacere di conoscerti! - Miło mi Cię poznać!

Pytania o samopoczucie:

 • Come stai? - Jak się masz? (do znajomych)

 • Come sta? - Jak się pan/pani ma? (do nieznajomych)

 • Come ti senti? - Jak się czujesz?

 • Tutto bene? - Wszystko w porządku?


W filmiku znajdziesz więcej odpowiedzi na pytania "Come stai?"
Podziękowania i przepraszanie:

 • Grazie! - Dziękuję!

 • Grazie mille! - Bardzo dziękuję!

 • Prego! - Proszę!

 • Mi scusi! - Przepraszam! (do nieznajomych lub w oficjalnych sytuacjach)

 • Scusa! - Przepraszam! (do znajomych)

Prośby o pomoc:

 • Mi può aiutare? - Czy może mi pan/pani pomóc?

 • Mi scusi, dov'è...? - Przepraszam, gdzie jest...?

 • Potrebbe ripetere, per favore? - Czy mógłby pan/pani powtórzyć, proszę?Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z językiem włoskim, to serdecznie zapraszamy do zapisu na kurs w naszej szkole. Nasza szkoła oferuje profesjonalne i interaktywne zajęcia na każdym poziomie zaawansowania.Rozpoczęcie nauki języka włoskiego może być ekscytującą przygodą, która otworzy przed Tobą nowe horyzonty.Nie czekaj dłużej! Zapisz się na kurs w naszej szkole i dołącz do naszej pasjonującej społeczności uczącej się języka włoskiego.
Nabory w naszej szkole organizowane są 4 razy w roku:

w styczniu

w marcu

w czerwcu

we wrześniuWięcej informacji o kursach w szkole La Dolce Italia:

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page