top of page

Habit tracker — jak z niego korzystać?Habit tracker — śledzenie swoich postępów


Habit tracker jest swego rodzaju dzienniczkiem, w którym odnotowujemy czy dany cel lub zadanie zostało w danym dniu wykonane. Zapisując się na kurs, otrzymałeś od nas tracker na 12 miesięcy. Twoim zadaniem jest zaznaczać/odhaczać kółeczko odpowiadające dniu, w którym się uczyłeś. Najlepszą formą nauki będzie uczenie się codziennie, chociażby 5-10 min (będzie to efektywniejsze niż uczenie się 1,5 h raz w tygodniu).

Dzięki codziennemu zaznaczaniu kółeczek nasza motywacja rośnie, a nam szkoda jest "przerwać" ciąg nauki i zostawić jedno z kółeczek puste..
Rozłożenie czynności na cały miesiąc pozwala też prześledzić historię tworzenia naszego nawyku uczenia się i zobaczyć jak daleko jesteśmy od założonego sobie celu. Zerknięcie na habit tracker pozwala nam sprawdzić, czy w tym tygodniu pouczyliśmy się naszego upragnionego języka lub zmotywować nas, by nie odpuszczać dziś, bo już 25 dni z rzędu udało nam się zerkać do zeszytu. Postawienie krzyżyka możemy traktować jako swego rodzaju nagrodę.

Możemy również ustalić sobie nagrody dodatkowe — np.

  • 7 dni nieprzerwanej nauki — w nagrodę dajemy sobie 30 minut leniuchowania bez wyrzutów sumienia (moje ulubione :)

  • 30 dni nieprzerwanej nauki — wyjście na ulubioną kawę/herbatę (odradzam nagradzanie się jedzeniem/ciastkami — może to doprowadzić do niezdrowych nawyków żywieniowych),

  • 60 dni nieprzerwanej nauki — wyjście do kina/opery/koncert

  • itd. :)


To są oczywiście tylko przykłady — nagrody warto dobrze przemyśleć, powinny być w 100% dopasowane do naszych możliwości i zasobów, którymi dysponujemy.


Mamy nadzieję, że jego przystępna forma będzie dla Was również miłym wrażeniem dla oka!


Życzę udanego wyrabiania w sobie nawyku!
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page